Aynur Abla BAKKA Genel Sekreteri Oflaz’a Yöresel Ürünleri anlattı

Aynur Abla BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz ‘a hoş geldiniz ziyareti yaparak Yöresel Ürünlerle ilgi çalışmalarını aktardı.

Aynur Abla BAKKA Genel Sekreteri Oflaz’a Yöresel Ürünleri anlattı
28 Kasım 2019 Perşembe 16:39

Aynur Abla BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz ‘a hoş geldiniz ziyareti yaparak Yöresel Ürünlerle ilgi çalışmalarını aktardı.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreterlik görevine atanan Oflaz’a başta Çaycuma Manda Yoğurdu olmak üzere Zonguldak Yöresel Ürünleri ile ilgili Çaycuma’dan Türkiye’ye gönderilen, tanıtılan, üretilen ürünlerle ilgili bazı Üniversiteler olmak üzere Valilik, Özel İdare, Kültür Turizm Müdürlükleri, TSO, Kalkınma ajansı, STK’ lar Medya kuruluşları, Fuarlar, çalıştaylarda yapılan etkinlikleri çalışmaları anlatarak bilgiler sundu.

Aynur Abla adıyla kurdukları iş yerinde başta kadınlar olmak üzere iş kurmak ve meslek sahibi olmak isteyenlere destek olduklarını ifade eden Aynur Çakar; “Bölgemizde Meşhur olan ama unutulmak ve kaybolmak üzere olan Manda Yoğurdu için birlik kurduklarını çeşitli algı ve tanıtımlarla Manda Sayısını artırılması ve Ürünlerin çeşitlendirilmesi için çalıştıklarını ve böylece Çaycuma TSO tarafından da Coğrafi işaret alındığı ve Sosyal, Kültürel, Ekonomik değeri olan yoğurdunda artık Türkiye’de aranır hale gelerek talebe yetişmeye çalıştıklarını anlattı.

Genel Sekreter Oflaz, ‘’ Kalkınma ajanslarının önemi, çalışmaları, destekleri hakkında çeşitli bilgiler vererek ziyaretten dolayı memnuiyetini ifade ederek, ‘’ Yakın zamanda ziyaret ederek ürünlerinizde yerinde görmek istediğini’’ söyledi.

“BAKKA SEKRETERİ İADEYİ ZİYARET YAPTI”

Aynur Abla Genel Sekreter Oflaz’a Meşhur Aynur Abla Çaycuma Manda Yoğurdundan hediye etti.

BAKKA Genel Sekreteri Oflaz Aynur Abla’da BAKKA Genel Sekreteri Oflaz Çaycuma’da Aynur Ablayı ziyaret ederek Zonguldak Yöresel Ürünlerini yerinde inceledi.

Aynur Abla Çaycuma Manda Yoğurdu ve Aynur Abla Yöresel Doğal Organik Ev ürünleri adıyla tescilli edilen iki markasıyla Zonguldak Yöresel Ürünleri ile Türkiye’deki tüm çalışmalara katılan Aynur Çakar ‘ın yaptıkları için ‘’ Bizde BAKKA olarak bu tür çalışmalara destek veriyoruz, çağrıya çıkıldığında başvuranları bu konuda destekliyoruz, yapılan ve yapılacak çalışmalar çok önemli Yöresel Ürünlerimiz mutlaka yaşatılmalıdır’ Markalaşmak ve Coğrafi işarette bu konuda çok önemli sizleri tebrik ediyorum diyerek, çeşitli ürünlerden satın aldı.

Aynur Çakar, da Ziyaretten dolayı teşekkür ederek çok memnun olduklarını ve kendilerini ifade edebilme imkanlarını bulduklarını, çalışmalarımızla Bölgemizde örnek rehber olduk Çokta Yorulduk Bu bir sevda işi gönül işidir, sadece ticaret olarak bakarsanız başarılı olmak biraz zor, İşinizi bileceksiniz, ahlaklı olacaksınız, düzgün iş yapacaksınız ki başarılı olabilirsiniz” dedi.Haber: Gönül DOMBAYCI

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.