Atatürk'e dil uzatan diyanet işleri başkanı derhal görevden alınmalı

Eğitim İş Başkanı Metin Kahveci yaptığı açıklamada, “Atatürk’ü dil uzatan Diyanet İşleri Başkanı derhal görevden alınmalıdır” dedi.

Atatürk'e dil uzatan diyanet işleri başkanı derhal görevden alınmalı
27 Temmuz 2020 Pazartesi 16:06

Eğitim İş Başkanı Metin Kahveci yaptığı açıklamada, “Atatürk’ü dil uzatan Diyanet İşleri Başkanı derhal görevden alınmalıdır” dedi.

Kahveci açıklamasında, “Türkiye'nin laik bir ülke, yönetim biçiminin de cumhuriyet olmasını içine sindiremeyen siyasi iktidar, ne yazık ki artık tüm siyasi şovlarını din ve Cumhuriyet karşıtlığı üzerinden yapmaya başlamıştır. Bunun son ve en kabul edilemez örneği, Ayasofya'daki skandallar zinciri olmuştur” diyerek şunları söyledi:

“Bir insanlık mirası olduğu için müze olarak kalmasının ülkemizin medeni duruşunun göstergesi sayılacağı Ayasofya'yı, ülkedeki kötü gidişatı perdelemek için alelacele camiye çeviren AKP, orada kılınan ilk cuma namazında adeta laiklik karşısında gövde gösterisi yapmıştır.

Bağımsızlık mücadelemizin resmi belgesi olan Lozan Antlaşması'nın yıldönümü nedeniyle Anıtkabir'i ziyaret etmek isteyen yurttaşlar "ilaçlama yapılıyor" denerek barikatların ardına itilirken, Ayasofya'daki cuma namazı için pandemi yokmuşçasına yapılan organizasyon manidardır.

Sanki yıl 2020 değilmişçesine, bir devlet yöneticisi değil de TRT'nin Osmanlı konulu dizilerinden birinde oynuyormuşçasına minbere elinde kılıçla çıkan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cumhuriyet düşmanlarına rahmet, kurucularına lanet okumuştur! Sahibinin sesi olan Erbaş, "Fatih Sultan Mehmet Ayasofya'yı cami olması için vakfetti. Bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır. Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar" diyerek isim vermeden Atatürk'e dil uzatmıştır.

Eğitim-İş olarak altını çiziyoruz:

Atatürk'ün kurduğu devlette memur olan bir şahıs, Atatürk'e dil uzatamaz! Atatürk ve silah arkadaşları olmasaydı, Ayasofya kilise olarak kalacaktı.   Ve hatta bu coğrafyada rahat bir şekilde bir daha namaz dahi kılınamayacağını idrak edemeyen bir şahıs, bu aziz milletin şanlı tarihi hakkında ileri geri konuşamaz. Haddini, kendini, yaşadığı ülkenin yakın tarihini bilmeyen Diyanet İşleri Başkanı, derhal görevden alınmalıdır.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş görevden alınmazsa, bu alçakça ithamlara hükümetin de katıldığı, hatta bu ifadelerin AKP'nin iç sesi olduğu ayyuka çıkacaktır. O zaman da Ata'sına her zaman vefalı olan bu millet, elbet sessiz kalmayacaktır” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.