Şafak Gazetesi

GÖKÇEBEY’İN EKSİKLERİNİ VE ÇÖZÜM YOLLARINI BİLİYORUM

GÖKÇEBEY’İN EKSİKLERİNİ VE ÇÖZÜM YOLLARINI BİLİYORUM
27 views
14 Eylül 2018 - 1:07

Gökçebey Belediye Başkanı İsmet Karcı, Gökçebey’in geleceği ve yeni istihdam alanlarının oluşturulması adına çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Gökçebey’in yarınları çok güzel olacak diyen Karcı; “2019 seçimlerinde nasip olur tekrar belediye başkanı seçilirsek amacımız Devrek ile Çaycuma arasında kalmış ilçemizi daha güzel ve daha yaşanır bir ilçe yapmak. İnşallah bu hedefimize ulaşacağız. İnşallah Gökçebey, Türkiye’de tanınan güzel bir ilçe olacak. Gökçebey ilçemizin yarınları çok güzel olacak. Gökçebey halkı ilçesini seven, ilçesi için elinden gelen her türlü fedakarlığı yapmaya hazır bir halktır” dedi.

Göreve geldikten sonra ilçenin kalkınması ve yeni projelerin hayata geçirilmesi adına çalışmalar yaptıklarını belirten Gökçebey Belediye Başkanı İsmet Karcı, “Göreve başladığımız günden bu güne görevimizi layıkıyla yapmaya gayret ediyoruz. Emekli vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda İstanbul’a giderek TOKİ yetkilileriyle görüştük. İlk etapta 700 kişilik ikinci etapta da 700 kişilik TOKİ evleri yaparak emeklilerimizi merkeze toplayacağız. İlçemizde istihdam konusunda büyük sıkıntı var. Amacımız Organize Sanayi Bölgesinin biran önce kurulması ve yaklaşık 1500 kişiye istihdam sağlamaktır” diye konuştu.

Gökçebey Belediye Başkanı olduğu günden itibaren görevini layıkıyla yapmaya gayret ettiğini belirten Gökçebey Belediye Başkanı İsmet Karcı, çalışmaları ve yeni projeleri için şunları söyledi:

GÖREVİMİ LAYIKIYLA YAPMAYA GAYRET EDİYORUM

“30 Mart 2014 yılında yapılan genel seçimlerde Gökçebey Belediye Meclis üyesi oldum. 01.12.2017 yılında belediye başkanımız görevden alınınca genel merkezimizin teveccühü ve belediye meclis üyelerimizin desteğiyle 01.12.2017 tarihinde Gökçebey Belediye Başkanı olarak göreve başladım. Göreve başladığımız günden bu güne görevimizi layıkıyla yapmaya gayret ediyoruz. İlçemiz merkezinde 8200 civarında nüfusu var, köylerimizle birlikte toplam 22-23 bin nüfusa sahibiz. İlçemiz işsizlik nedeniyle sürekli göveriyor. Bu göçü önlemek için ilçemizde Organize Sanayi Bölgesinin kurulması ve istihdam sağlayacak çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarımızın sonunda inşallah Gökçebey’imiz göç veren değil göç alan bir ilçe olacaktır.

GÖKÇEBEY’İN EKSİKLERİNİ VE ÇÖZÜM YOLLARINI BİLİYORUM

Gökçebey Belediye Meclis üyesi olmam nedeniyle ilçemizin eksiklerini zaten biliyordum. İlçemizin terminali yok acilen ilçemize terminal yapmamız gerekiyor. İlçemizde araç sayısı fazla olduğu için araç parkı sorunumuz var acilen otopark sorunumuzu çözmemiz gerekiyor. Bunların yanında halkımızın dinlenebileceği sosyal alanlar yapmak istiyoruz. Bu doğrultuda mesire alanı çalışmamızı tamamladık insanlarımız burada dinlenip pikniklerini rahatlıkla yapabiliyorlar. Bunların haricinde ilçemizde doğalgaz, kanalizasyon, su ve elektrik çalışmaları yapıldığı için yollarımız bozuldu bozulan yollarımızı tamamlamamız gerekiyor.

ÜNİVERSİTEMİZ İLÇEMİZE FARKLI KÜLTÜRLER GETİRİYOR

Göreve geldikten sonra çarşı merkezinde 3 tane ara sokak 1 tane ana cadde ve Çukur yolunun parke çalışmalarını bitirdik. Şuanda üniversite yolumuzun kaldırımlarını yapıyoruz. Çünkü dışarıdan ilçemize üniversite eğitimi almak için gelen kardeşlerimizin rahatlıkla okullarına gidip gelmeleri bizler için çok önemli. Bu nedenle üniversite yolunu asfalt kısmı ile parke yol çalışması bitti kaldırım çalışmamızda en kısa sürede bitecek.  Üniversitemizin Gökçebey’imize kattığı artılar çok. Çünkü ilçemize ülkemizin dört bir yanından gençler ile birlikte farklı kültürler geliyor ve burada kaynaşıyor. Yüksekokulumuz Mehmet-Mithat Çanakçılar tarafından yapıldı Allah onlardan razı olsun.

YENİ PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

İlçemizde devam eden projelerimiz var. Bu sene 7 bin metrekare doğalgaz anlaşması yaptık. 1 haftaya kadar yetkililer gelecek bağlantısı yapılamayan mahalle ve sokaklarda bu sorunu çözeceğiz. Üstyapı çalışmalarımız devam ediyor. Ama bilindiği gibi ülkemizde Dolar ve Euro’nun yükselmesinden kaynaklı ekonomik bir kriz var bu nedenle yeni projelerimizi bekletiyoruz. Çünkü ihale yapıyoruz ihaleyi alan firma zarar ediyoruz diyerek işi yarım bırakıyor. Bu nedenle ekonomi düzeldiği zaman yeni projelerimizi hayata geçireceğiz.

EMEKLİLERİMİZ İÇİN TOKİ EVLERİ YAPACAĞIZ

Emekli vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda İstanbul’a giderek TOKİ yetkilileriyle görüştük. TOKİ için 1200 emeklilerimiz talebi var. Bu doğrultuda TOKİ Genel Başkanlığında yaptığımız görüşmeler de önümüzdeki aylarda Gökçebey emekliler TOKİ’sinin ihaleye çıkacağı bilgisini aldık. İnşallah emeklilerimizi ev sahibi yaparak onları da çarşı merkezinde rahat bir şekilde yaşamalarını sağlayacağız. Bilindiği gibi köylerimizde fazla gencimiz kalmadı. Yaşlı insanlarımızda köylerde yalnız yaşamak istemiyor. Onlar için ilk etapta 700 kişilik emekli TOKİ’si ikinci etapta da 700 kişilik TOKİ evleri yaparak emeklilerimizi merkeze toplayacağız.

AMACIMIZ GENÇLERİMİZE İSTİHDAM SAĞLAMAK

İlçemizde istihdam konusunda büyük sıkıntı var. İstihdam sağlayamadığımız için 33-34 bin olan genel nüfusumuz 22-23 binlere düştü. Türkiye’nin her yerinde Gökçebey’den çalışan insanlar var. Bu insanları geri getirmemiz mümkün değil. Çünkü gurbete çıkmışlar ve oralarda ev, iş sahibi olmuşlar. Çoluk çocukları oralarda yetişmişler. Bizim amacımız bundan sonra burada yetişen gençlerimizi dışarıya göndermemek. İlçemizde istihdama katkı sağlayan bir tek Çanakçılar Seramik Fabrikası var. Sağ olsunlar onlar Gökçebey’den 500 ila 1000 arasında kişiye ekmek veriyorlar. Bunun haricinde büyük istihdam sağlayan fabrika olmadığı için gençlerimizde mecburen dışarıya gidiyor. Amacımız Organize Sanayi Bölgesinin biran önce kurulması ve yaklaşık 1500 kişiye istihdam sağlamak. Bu şekilde ilçemizin nüfusu da artmış olacak. İşsizlikte önlenmiş olacak.

SEL FELAKETİNE KARŞI TEDBİRLER ALINDI

İlçemiz 1990’lı yıllarda büyük sel atlattı. Birçok evlerin ve işyerlerinin birinci katları su altında kaldı. İlçemizi bu sel felaketinden kurtarmak için dere yataklarının ıslah edilmesi gerekiyordu. İlçemizin Tefen bölgesinde iki tane setler yapıldı. Çarşı içerisinden geçen Ağusto Deresinde ki duvarlar yükseltilerek sel taşkınları önlenmiş oldu. İlçemizden geçen Filyos ırmağı da bu sedde içerisine alınarak sel taşkınlarına karşı tedbirler alındı.

GÖKÇEBEY’E FUTBOL SAHASI YAPILACAK

600 kişilik futbol sahası projemiz var. Spor Bakanlığımıza başvurumuzu yaptık. Spor Toto Genel Müdürlüğüne havale ettiler Spor Toto Genel Müdürlüğü ilçemizin futbol sahasını yapacak. Hastanemiz yılbaşına bitmek üzere ve hastanemizi faaliyete geçireceğiz. Hastanemiz 20 yataklı ama gerektiğinde 40 yatağa çıkacak kapasiteye mevcut. Hastanemizin yanına da yeni polis karakolu binası inşaatımız başladı.

GÖKÇEBEY’İN YARINLARI ÇOK GÜZEL OLACAK

2019 seçimlerinde nasip olur tekrar belediye başkanı seçilirsek amacımız Devrek ile Çaycuma arasında kalmış ilçemizi daha güzel ve daha yaşanır bir ilçe yapmaktır. İnşallah iler ki yıllarda bu hedefimize ulaşacağız. İnşallah Gökçebey, Türkiye’de tanınan güzel bir ilçe olacak. Gökçebey ilçemizin yarınları çok güzel olacak. Gökçebey halkı ilçesini seven, ilçesi için elinden gelen her türlü fedakarlığı yapmaya hazır bir halktır.

YEREL YÖNETİMLER İKTİDAR ELİNDE OLMALI

Biz yıllardır söylüyoruz bugün hükümet kimse yerel hükümetlerde onun elinde olmalıdır çünkü karşılıklı diyalog içerisinde ilçeye hizmet daha kolay alabilsinler. ANAP veya CHP döneminde belediye başkanlığı yapmış arkadaşlarımız muhalefet oldukları için ben muhalefet belediye başkanıyım hizmet alamıyorum diye dertlenmişlerdir. Bugün biz Ak Partinin belediye başkanıyız. Geçmişteki milletvekillerimiz ile şimdiki milletvekillerimiz Ankara’ya gittiğimizde projelerimiz veya sorunlarımızın giderilmesi için bizimle birlikte gerekli bakanlıklara gelip onaylatmak adına ellerinden gelen fedekarlığı yapıyorlar. İlçemizin kalkınması ve ilerlemesi için yerel yönetimlerde iktidar partisinin adayına destek vermeleri Gökçebey halkının menfaatine olacaktır. Ben şuanda mevcut belediye başkanıyım genel merkezimiz ile birlikte il-ilçe başkanlarımız ve milletvekillerimizin oluru olursa adayadayı veya aday olarak yolumuza devam edeceğiz.”(Seçkin KIRARSLAN)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.