2 inşaat işçisini kafalarına sıkıp öldürmüşler! 8 kişi gözaltında

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesine bağlı Nebioğlu beldesinde Yeşil Yurt Mahallesinde S. A.’ün evinde inşaat işçisi olarak çalışan S.Ç. ve S. Ç. çıkar tartışma sonucu öldürüldü. Olaya karıştığı tespit edilen 8 şüpheli gözaltına alındı

2 inşaat işçisini kafalarına sıkıp öldürmüşler! 8 kişi gözaltında
22 Temmuz 2020 Çarşamba 12:39

Çaycuma İlçesine bağlı Nebioğlu beldesinde Yeşil Yurt Mahallesinde S. A.’ün evinde inşaat işçisi olarak çalışan  S.Ç. ve S. Ç. çıkar tartışma sonucu öldürüldü. Olaya karıştığı tespit edilen 8 şüpheli gözaltına alındı.

Olayla ilgili Zonguldak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada;

17.07.2020 tarihinden itibaren çalışmak amacıyla Zonguldak Çaycuma Nebioğlu Beldesi Yeşilyurt Mahallesine giden ve kendisinden haber alınamayan S.Ç. isimli şahsın ailesinin Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığına kayıp şahıs olarak başvurması üzerine, olayla ilgili şüpheli olarak değerlendirilen S.A., İ.A. ve M.G.’ın ev ve eklentilerinde 21.07.2020 tarihinde saat 22.00 sıralarında arama yapılmıştır.

Arama yapılan evlerde cinayete ilişkin iz ve emarelere rastlanılması üzerine Zonguldak İl J.K.lığı İsth. Şb.Md.lüğü, JASAT, OYİT, Çaycuma İlçe J.K.lığı ve Perşembe J.Krk.K.lığı ekiplerinin kapsamlı çalışması neticesinde; S.Ç. ve S.Ç. isimli şahısların S.A. tarafından ateşli silahla öldürüldüğü, akabinde S.A., İ.A. ve F.Ç. isimli şahıslar tarafından cesetlerin traktör ile ormanlık alana götürülerek gömüldüğü bilgileri tespit edilmiştir.

Cesetlerin gömüldüğü değerlendirilen ormanlık bölgede iz takip ve kadavra köpek unsurlarıyla birlikte yapılan arama neticesinde, S.Ç. ve S.Ç. isimli şahısların cesetlerine gömülü vaziyette ulaşılmıştır. Şahısların cansız bedenleri otopsi yapılmak üzere Çaycuma Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştır. Olaya karıştığı tespit edilen (8) şüpheliden M.G., S.N.A., D.A., F.Ç. ve Y. E. isimli şahıslar C.Savcısının talimatı ile gözaltına alınmış olup, S.A., İ.A. ve S.K. isimli şahısları yakalama çalışmalarına devam edilmektedir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.