Şafak Gazetesi

‘GEMİCİLER MAHALLESİNDE PROJELERİNİ TANITTI’

‘GEMİCİLER MAHALLESİNDE PROJELERİNİ TANITTI’
141 views
17 Mart 2019 - 15:04

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Filyos Beldesi ve Saltukova Beldesinde seçim irtibat bürolarını ziyaret ederek, vatandaşlardan belediye başkan adayları için destek istedi.

Filyos ve Saltukova beldesinin ziyaretin ardından, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Çaycuma Belediye Başkan Adayı Bülent Kantarcı’nın proje tanıtım programına katılarak,“Seçim sadece Çaycuma’da olmuyor. Büyük şehirlerde seçim var” dedi.

Salıcı konuşmasını şu sözlerle sürdürdü, “ Benim sizden ricam bu iktidar bu yerel seçim olmasına rağmen bu seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışıyor. Bizim bildiğimiz Cumhurbaşkanı tarafsız bir insandır. Herkese aynı gözle bakar. Kendisine oy verene de kucaklar, kendisine oy vermeyende temsil eder kucaklar. Ama şu anda durum farklı. Cumhurbaşkanı aynı zamanda bir siyasi partinin genel başkanı. Onun için kendi partisi ile ilgili başka şeyler söylüyor, güzel şeyler söylüyor. Söz konusu CHP ise İYİ Parti, Saadet Parti ya da başka partilerse onlarla ilgili ağza alınmayacak şeyler söylüyor. Sayın Cumhurbaşkanı maalesef toplumu ayrıştırıcı bir dil kullanıyor. 17 yıldır bu arkadaşlarımız iktidardalar. Milletimiz oyunu verdi, bu arkadaşlar sandıktan çıktı, onlara yetki verdi. Bizde bu yetkiyi tartışmıyoruz. Buyurun yetki sizin görev sonunuza kadar yönetin. Ama devletin başına gelmiş bir insan o mertebeye gelmiş bir insan kendi vatandaşını birbirine kötü sözle kırdıracak bir hale geliyorsa bu işte bir terslik.

Sayın Devlet Bahçeli’de maalesef o da ağza alınmayacak laflar ediyor. Bazen Sayın Akşener ile ilgili, bazen Genel başkanımız ile ilgili, bazen bizlerle ilgili. Bizim bu siyasi parti genel başkanları ile bir derdimiz yok. Allah onlara uzun ömür versin. Ama bu memleketi bölüp bu ülkede yaşayan inşaları birbirine düşman edecek laflar kullanırlarsa o zaman bu ülkeye bırakın hizmet etmeyi kötülük yapmış olurlar. Biz kardeşlikten yanayız. Adalet Kalkınma Partisi’ne oy veren de bu memleketin çocuğu, CHP oy verende bu memleketin çocuğu. Birbirimize kötü gözlemi bakacağız. Bu arkadaşlar iktidara gelmeden önce biz yine hısım akraba değil miydik? Bu arkadaşlardan mı öğreneceğiz, kardeşliğin ne olduğunu, dostluğun ne olduğunu. Dinimizi diyanetimizi bunlardan mı öğreneceğiz. Bu arkadaşlar gelmeden öncede Allah’a şükür biz Müslümandık. Dinimizin diyanetin ne olduğunu biliyorduk. Bizi birbirimizi kırdıracak olumsuz cümlelerden koca koca adamların siyasetçilerin uzak durması lazım. Uzak durması lazım ki bu seçim gerçek anlamda belediye başkanlığını hakkedenlerle, belediyeden yarışan arkadaşlar arasında bir seçim olsun.Bu ülke artık kavgadan yoruldu. Bu ülke çatışmadan yoruldu. Hakaretten yoruldu. Bu ülkenin artık huzura ihtiyacı var. O huzuru sağlayacak adaylar CHP adayları. Hepinize aynı gözle bakıyorlar. “

Salıcı’nın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, hazırladığı projelerin tanıtımı slay gösterisi eşliğinde vatandaşa tanıtıldı.

Projelerin tanıtımın ardından Bülent Kantarcı, geçen sefer gibi kıl payı kazanırsam bu projeleri yapmam diyerekten, “Rekor kıracağız rekor. Bu 41 kere maşallah projesinin anlatımı da var. Bu akşam sizleri çok yormayacağım. O zaman bu projeleri yapmam için depomu benzinle doldurun. Ben gemiciler mahallesine ve Çaycuma’ya güveniyorum. Sayın Genel Başkanımıza daha önce yaptıklarımı sunacağım. Onun üzerine sizlere soruyorum, bu projeleri Bülent Kantarcı yapabilir mi. Teşekkür ederim beni mahcup etmediniz. Allah sizden razı olsun” diye konuştu. (Gönül ÜNLÜ)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.