Şafak Gazetesi

Geleneksel değerlerin yaşatılması için sergi açtılar

Geleneksel değerlerin yaşatılması için sergi açtılar
9 views
05 Nisan 2018 - 19:27

Zonguldak Merkez Fatih Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde el sanatları sergisi açıldı.

Zonguldak Merkez Fatih Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan el sanatları kursunda 20 kursiyer ve 4 öğretmenin yaptıkları 64 çalışma sergilendi.

Serginin açılışına; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlhan Sabit Memiş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hamza Eryiğit, Merkez Fatih Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Türkan Tuygar, öğretmenler, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Serginin açılış kurdelesini kesen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlhan Sabit Memiş, Zonguldak’ta bu tür etkinliklerin geniş katılımla insanlara ulaştığını düşündüğünü belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sergi hakkında bilgi veren Merkez Fatih Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Türkan Tuygar, şunları söyledi: “Merkez Fatih Halk Eğitimi Merkezi olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılının başında açtığımız kursumuzda geleneksel el sanatları ve geçmişten günümüze geleneksel değerlerin yaşatılması amacıyla yapılan ürünleri sergiledik. 20 kursiyerimiz tarafından yapılan ürünlerimiz yöresel kumaşlar ile köy bezi dokumalarının üzerine çalışılmıştır. Sergimizde kursiyerlerimizin el emeği olan 64 çalışmamız var. Daha geniş kapsamlı sergimizi eğitim öğretim yılı sonunda açacağız. Serginin açılmasında emeği geçen öğretmen ve kursiyerlerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” (Seçkin KIRARSLAN)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.