Şafak Gazetesi

ESNAF BANKALARA MAHKUM OLMUŞ!

ESNAF BANKALARA MAHKUM OLMUŞ!
60
03 Haziran 2019 - 1:22

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar, ülke genelinde olduğu gibi Zonguldak’ta da ekonomik sıkıntıların olduğuna dikkat çekerek İşyerini kapatan esnaf sayısının yüksek olduğunu, borcunu ödeyemediği için bankalara mahkum olmuş çok esnafın olduğunu söyledi.

Çok ciddi bir ekonomik sıkıntı yaşıyoruz diyen Kar, “Bazı arkadaşlarımız biz bu şekilde konuştuğumuz zaman “felaket tellallığı yapıyorsunuz” diyerek çıkışıyorlar ama gördüğümüz ve yaşadığımız bu! Ticareti iyi olan 3-5 tane arkadaşımız vardır ama Zonguldak’ta 3-5 tane esnafımız yok” dedi.

Esnafın sıkıntı içerisinde olduğunu ve kepenk kapatmaya devam ettiğini ifade eden Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar, açıklamasına şöyle devam etti:

DÖRT BİR YANDAN KUŞATILMAYA DEVAM EDİYORUZ

“31 Mart mahalli idareler seçimlerinden sonra Zonguldak ekonomisinde büyük bir değişiklik olmadı. Halen esnaf sıkıntı içerisinde ve kepenk kapatmaya devam ediyor. 31 Mart seçimlerinde Ak Parti tarafından millete verilen sözler seçimler kazanılırsa Zonguldak ve ülkenin uçacağı yönünde idi. Zonguldak için Türkiye Taşkömürü Kurumuna işçi alınacak sözü vardı. Bugün itibariyle bunun gerçekleşmesine ramak kaldı ama itirazımız alınan işçilerin Zonguldak’tan değil Türkiye’nin her yerinden gelmesine oldu. Kurumdan emekli olanların sayısı her geçen gün artmakta ve işçi açığının çok olması Türkiye Taşkömürü Kurumunun kapanmasıyla eşdeğer bir sonuç getirecektir. Zonguldak şuanda TTK’ya bağlı bir şehir durumundadır ve gelirinin çoğu buradan kaynaklanmaktadır. Zonguldak’ın sorunları konusunu şuan ki iktidardaki arkadaşlarla paylaşıyoruz. Bu bir eleştiri değil ama gittiğimiz yolun sonunun felaket olduğunun habercisi olduğunu söylüyoruz. Türkiye içinde iyi olduğunu sayabileceğim şeylerin olmadığını görüyoruz. Her seçim bölgesinde tank ürettik, uçağımız havada, fabrikalarımız çalışıyor gibi cümleler kuruluyordu ama bugün elimizde ne fabrika kaldı ne uçağımızdan bir eser var ne tankımız yollara düştü ama Türkiye dört bir yanından kuşatılmaya devam ediyor.

ZONGULDAK’TA İŞYERİNİ KAPATAN ESNAF ÇOK!

Zonguldak ekonomisi ülke ekonomisiyle aynı! Ben ticaretle uğraşıyorum, çevremde de ticaret yapan, esnaf olan çok arkadaşım var. Hafta boyunca siftah yapmadan işyerinin kapısını kapatan arkadaşlarım var. Esnaf olup akşam evine giderken cebinde ekmek parası olmayan arkadaşlarım var. Bayram arifesinde esnafın beklemiş olduğu hareket maalesef halen başlamış değil. Çok ciddi bir ekonomik sıkıntı yaşıyoruz. Bazı arkadaşlarımız biz bu şekilde konuştuğumuz zaman “felaket tellallığı yapıyorsunuz” diyerek çıkışıyorlar ama gördüğümüz ve yaşadığımız bu! Ticareti iyi olan 3-5 tane arkadaşımız vardır ama Zonguldak’ta 3-5 tane esnafımız yok. Genele bakıldığında çok ciddi bir sıkıntının olduğu görülüyor. İşyerini kapatan esnaf sayısı çok yüksek! Borcunu ödeyemeyen bankalara mahkum olmuş çok esnaf var. Esnafın kepenk kapatması ve işsizliğin artması neticesinde çok ciddi sıkıntılar çıkabilir. Durumumuz şuanda fecaat diyebiliriz” (Seçkin KIRARSLAN)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.