Vatandaşın başı döndü!

Dün gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 7 kuruş, motorine ise 12 kuruş indirim yapılırken, bu gece gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzine 9, motorine 11 kuruş zam yapıldı.

Vatandaşın başı döndü!
15 Mayıs 2020 Cuma 16:58

Benzin ve mororine yapılan indirim ve zamlar vatandaşın başını döndürdü. Dün gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 7 kuruş, motorine ise 12 kuruş indirim yapılırken, bu gece geceyarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzine 9, motorine 11 kuruş zam yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS) yaptığı duyuruya göre bu geceyarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre satış fiyatına 9, motorinin litresine de 11 kuruş zam yapıldı. Fiyat artışlarının ardından benzinin litre satış fiyatı İstanbul'da ortalama 5,63 liraya, Ankara'da 5,65 liraya, İzmir'de 5,67 liraya yükselecek.

Motorinin litresi ise İstanbul'da ortalama 5,27 liraya, Ankara'da 5,36 liraya, İzmir'de 5,37 lira olacak. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.