uluslararası evden eve nakliyat - kayseri evden eve nakliyat - kayseri evden eve nakliyat

‘Öğrenci fiyatları derhal aşağıya çekilmelidir’

‘Öğrenci fiyatları derhal aşağıya çekilmelidir’
09 Eylül 2019 Pazartesi 22:36

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, eğitim öğretim yılının başladığı günde halk otobüsleri ile minibüslere yapılan zammı eleştirdi,

Topaloğlu açıklamasında, “Okulların açıldığı günde ulaşıma zam vicdansızlık. Bu zammı talep eden ve yapanlar kadar onaylayanlar da vicdansız” diyerek şunları söyledi:

“Okulların açıldığı ilk günde Belediye halk otobüslerine ve Zonguldak Şehir içi dolmuşlarına zam yapmak akıl dışı bir durumdur.

Zammın Öğrencilerle birlikte yolcu yoğunluğun arttığı bir döneme getirilmesi, ve kenti yönetenlerin buna izin vermesi çok acı bir durumdur. Bu durum bu kentin yoksul halkına atılmış ince bir kazıktır. Çok açık gözce yapılmıştır.

Her defasında dolmuşçu esnafımız, yada Özel Halk otobüs firması yolların bozuk olduğundan dem vurmakta, Elbette yollar bozuk bunun sorumlusu gariban yoksul vatandaş mı ? Bu sorumlulara sizlerin meslek örgütleri yada sizler neden tepki koymuyorsunuz?

ZAM YAPINCA YOLLAR DÜZELİYOR MU?

Elbette her şeye zam gelince sizlerin de zam talebi olabilir. Makul da karşılanabilir. Ancak çaktırmadan oldu biti ye getirilmek bu halka ayırtır. Günahtır. Zam yapanlara ve onaylayanlar sesleniyoruz. Diğer kentlerde normal fiyatlarla öğrenci fiyatları arasında ne kadar fark var bir bakın. 25 kuruş fark ne hiç yapmasaydınız daha iyiydi.

ÖĞRENCİ FİYATLARI DERHAL AŞAĞIYA ÇEKİLMELİDİR.

Biz Tüketici Derneği olarak Konunun takipçisi olacağız. Öğrenci fiyatları düşünceye kadar bu konuyu gündeme taşıyacağız” (Meryem DEMİR)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.