Şafak Gazetesi

‘EĞİTİM KURUMLARINDA YÖNETİCİ BOŞLUĞU YAŞANACAK’

‘EĞİTİM KURUMLARINDA YÖNETİCİ BOŞLUĞU YAŞANACAK’
59
10 Haziran 2019 - 17:50

Türkiye Kamu Sen Zonguldak İl Başkanlığına bağlı Türk Eğitim Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören yaptığı açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında görevlendirilen 4ile 8 yılını dolduran okul yöneticilerinin görevlendirilme süreleri , MEB eğitim kurumları yönetici görevlendirme yönetmeliğinin 33. Maddesi gereğince 14 haziran 2019 tarihi itibarı ile sona erecektir” dedi.

Ören yaptığı açıklamada, “Bu durumda 17 Haziran 2019 Pazartesi gününden itibaren kurum yöneticilerinin yönetim görevleri düşmüş olacağından adlarına yöneticilik ek dersi verilemeyecektir” diyerek şunları söyledi:

“Aynı zamanda 14-28 Haziran 2019 tarihleri arasında eğitim kurumlarında yönetici boşluğu yaşanacaktır. Yeniden görevlendirme takviminin 27-28 haziran 2019 olarak güncelleyen bakanlık yazısında eğitim öğretimin bitiş tarihi (14 haziran 2019) ile sonuçların açıklanacağı (28 haziran 2019) tarihleri arasında okul yöneticilerinin durumlarının ne olacağına ilişkin bir açıklama bugüne kadar yapılmamıştır.

Türk Eğitim Sen Zonguldak şubesi olarak eğitim yöneticisi arkadaşların mağdur olmaması adına gerekli çalışmaların ve duyuruların bir an önce yapılmasının önemli olduğunu düşünüyoruz” (Şaban YILMAZ)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.