Şafak Gazetesi

Demir kutladı

Demir kutladı
7 views
10 Temmuz 2018 - 18:58

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk kabinesini kutladı ve başarılar diledi.

Demir yapmış olduğu açıklamada şöyle dedi:

Türkiye’nin ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ ile her alanda daha hızlı karar alma mekanizmasına kavuşacağını belirterek, artık önümüzde ülkemiz ve milletimiz için belirsizliklerin ortadan kalktığı, istikrarlı ve parlak bir dönem var. Türkiye yeni sistemle yapısal reformları daha gerçekleştirebilecek dedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinde iş dünyası kökenli ve icracı isimlerden oluşan yeni Hükümetimizle büyük Türkiye inşa edilecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan yeni kabinenin yeni döneme uygun şekilde reel sektörden gelen icracı isimlerden oluştuğunu memnuniyetle müşahede etmekteyiz. Özellikle iş dünyamızdan kişilerin hükümette yer almasını çok önemli görüyoruz.  Yeni Ticaret Bakanımızın TOBB camiasından çıkmasından ayrıca gurur ve mutluluk duyduk.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın Ruhsar Pekcan, iş dünyasının içinde yetişmiş, üst düzey yöneticilik yapmış, ekonomiyi yakından bilen,  çok kıymetli bir iş kadınıdır. İş dünyamızın Hükümette temsiliyeti karar alma süreçlerini hızlandıracak ve yapısal reformların hayata geçirilmesini sağlayacaktır.

Türk iş dünyası olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde ve çok değerli isimlerin yer aldığı yeni kabinesiyle Türkiye’nin yeni bir sıçrama gerçekleştireceğine ve 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyeceğine inanıyoruz. Artık ekonomiye, reformlara odaklanarak geleceğin büyük Türkiye’sini inşa zamanıdır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kurulan yeni hükümetimizi kutluyor, tüm bakanlarımıza görevlerinde başarılar diliyoruz” (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.