Şafak Gazetesi

DAHA YENİ BAŞLIYORUZ!

DAHA YENİ BAŞLIYORUZ!
36
12 Ağustos 2018 - 16:49

İyi Parti 2. Olağanüstü Kurultay’ı bugün Ankara’da ATO Congresium’da yapıldı. Kurultay’da tek başkan adayı olan Meral Akşener yeniden başkan seçilirken. 80 üyeli genel idare kurulu ve 11 merkez disiplin kurulu üyesi de belirlenecek. Kurultayda Akşener’e blok liste için tam yetki verildi. Kurultayda Akşener 888 delegeden 881’inin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.

80 üyeli Genel İdare Kurulu’na Zonguldak’tan İyi Parti birinci sıra milletvekili adayı gösterilen Aydın Tümen bu sefer yer alamadı.

Kongre ile ilgili görüşlerini aldığımız İyi Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Serhat Yıldırım, “İki yıla kalmaz seçim var. Daha yeni başlıyoruz” dedi.

Yıldırım şunları söyledi; “Kuruluşumuzdan kısa süre geçmesine rağmen karşı karşıya kaldığımız erken seçim sonrasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giren bir parti olmamıza rağmen, daha iyi sonuç beklediğimiz için bütün sorumluluğu üzerine Genel Başkanımız Meral Akşener alarak istifa etmişti.

Partimizin kurucusu olan Sayın Meral Akşener’in istifasına tabanımız ve teşkilatlar olarak karşı çıkmış ve geri dönmesi yönünde kendisine ısrarcı davranışlarımız olumlu sonuç verdi.

İyi Parti  olarak ülkemizin birlik ve bütünlüğünü korumak adına yapılması gereken ne varsa yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz. Bunu da Amerika’nın dolar üzerinden ülkemize saldırısına karşı geçtiğimiz günlerde “çözüm için bir araya gelelim” şeklindeki işbirliği teklifimizle ülkenin bekasından önemli hiçbir şey olmadığını da vurguladık.

Bugün buraya katılan bütün delegelerimizin tamamının oyunu alan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de ifade ettiği gibi, meclise girmiş bütün partiler oy kaybettikleri halde kendilerini başarılı olarak ilan edenler gibi olanlardan değiliz.

Ülkenin birliği, beraberliği için elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya hazır bir kadro ile bundan böyle siyasetin içinde çok daha etkili olarak her zaman daha iyiye doğru yol almaya çalışacağız. Her ne kadar İyi Parti aleyhine kirli oyunlar tezgahlansa da, biz kirli siyasetle aramıza mesafe bırakacağımızın bilinmesini isteriz. Bu kurultayda yenilenen yönetimimizle birlikte daha güçlü ve sağlam adımlarla ilerleyeceğiz. Daha yeni başlıyoruz.”

(Haber: Şaban Yılmaz)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.