Şafak Gazetesi

‘ÇOCUKLARIMIZ İÇİN EN ANLAMLI GÜN’

‘ÇOCUKLARIMIZ İÇİN EN ANLAMLI GÜN’
23
22 Nisan 2017 - 1:01

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak yazılı bir açıklama yaptı.

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasıyla bu topraklarda başlayan bağımsızlık mücadelesinin dünyaya varlığını kanıtladığı gün olarak tarihte yerini aldığını ifade ederek yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi:

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel gün, dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 97’incı yıldönümü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiği en anlamlı günlerden biridir.

23 Nisan 1920’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlığın kayıtsız şartsız Türk Milleti olduğunu göstermiştir. Milletimizin istiklal mücadelesindeki büyük azim ve kararlılığı, bugün de muasır medeniyetler seviyesinin ötesine ulaşma yolunda verdiğimiz mücadelenin, en güçlü ilham kaynağıdır. 23 Nisan’ı çocuklarımızın bayramı olarak kutluyoruz. Çünkü; milletin geleceğinin çocuklarda olduğunu biliyoruz. 23 Nisan’ın çocuklara armağan edilmiş olması, bir toplumun temelini ve geleceğini oluşturan çocuklara ne derece önem verildiğini göstermesi açısından da oldukça anlamlıdır. 23 Nisan tarihin, ülkemiz topraklarına yeniden ışık saçtığı, çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmeye başladığı bir gündür. Çocuklarımızın, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, yürekleri vatan sevgisi ile dolu, ileri görüşlü, çalışkan ve duyarlı bireyler olarak yetişmeleri en büyük temennimizdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “milletimizin aydınlık geleceği ve omuzlarında demokrasiyi yükseltecek nesil” olarak tanımladığı Türk çocuklarına armağanı olan 23 Nisan, tarih boyunca da çocuklara ithaf edilen ilk ve tek bayram olması özelliğini koruyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97’inci yıldönümünü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.