Şafak Gazetesi

CEVİZ YİYEN ERKEK EŞİNİ DÖVMEZ

CEVİZ YİYEN ERKEK EŞİNİ DÖVMEZ
14 views
10 Temmuz 2018 - 2:47

Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce hizmet içi eğitim kapsamında düzenlenen Cevizde Çeşit Islahı Yoluyla Meyve Veriminin Arttırılması Projesine eğitmen olarak katılan Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doçent Doktor Seyit Mehmet Şen, “Ceviz yiyen erkek eşini dövmez. Eşini bıçaklamaz. Eşine zulüm etmez. Ceviz yiyen kadında eşine zulüm etmez. Ceviz yiyen kişi yumuşacık olur, stresini giderir” dedi.

Cevizin anavatanının Türkiye olduğunu ve Avrupa’ya ülkemizden yayıldığını belirten Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doçent Doktor Seyit Mehmet Şen, gazetecilere yaptığı açıklamasına şöyle devam etti:

CEVİZİN ÖNEMİ KIYAMETE KADAR BİTMEZ

“Rakamlara göre dünyada en fazla ceviz tüketen ülke Türkiye’dir. Ülkemiz dışarıdan yılda 50-60 bin ton ceviz almaktadır. Buda ülkemizde cevizin bol tüketildiğini göstermektedir. Ceviz başka ülkelere satılacak bir ürün değildir çünkü ceviz muhteşem bir gıdadır. Keşke gücümüz olsa da dışarıda üretilen cevizlerinde hepsini milletimize yedirsek. Cevizin önemi kıyamete kadar bitmez. Cevizi herkesin tüketmesi lazım! Şuanda ceviz fiyatı 20 lira civarında ve yüksek değil. Cevizi dünyada öne çıkartan özelliği Omega 3 özelliğidir. Dünyanın en fazla Omega 3 özelliği olan gıda maddesi cevizdir. Bu nedenle mutlaka ceviz tüketmemiz gerekmektedir.

CEVİZ YİYEN KİŞİ EŞİNE ZULÜM ETMEZ

Ceviz tüketen kalp hastası, Parkinson, Alzaymır hastası olmaz. Kadınlar safrakesesi taşı hastası olmaz. Ceviz kan dolaşımını düzenler. Beynin Omega 3’e ihtiyacı vardır. Omega 3 yenmezse erkekler eşlerini 18 yerinden bıçaklayıp öldürürler. Bu bu kadar basittir. Beyin Omega 3 ihtiyacını gideremezse çıldırır. Bu nedenle bayanlar eşlerinden dayak yerler. Bu nedenle günde en az 30 gram ceviz yemek gerekiyor. Ceviz yiyen erkek eşini dövmez. Eşini bıçaklamaz. Eşine zulüm etmez. Ceviz yiyen kişi yumuşacık olur, stresini giderir. Ceviz yiyen kadında eşine zulüm etmez. Bu nedenle de ceviz insan sağlığı için mutlak gerekli bir gıdadır. Soğuk deniz balıklarının hepsinde Omega 3 var ama ceviz kadar yok. Omega 3’ü en kolay cevizden alırsınız. Bir kilo balık kişinin 2 günlük Omega 3 ihtiyacını giderir ama bir kilo iç ceviz bir aylık Omega 3 ihtiyacını giderir, insanı sakinleştirir. Ceviz ilaç değildir. Hiçbir gıda maddesi de ilaç değildir. Bizim söylediklerimiz koruyucu hekimliktir. Ceviz ve diğer gıda malzemelerini dengeli bir şekilde yerseniz hasta olmazsınız. Sabahleyin aç karna ceviz yiyenler açlık hissetmezler. Ceviz’deki 20 tane proteinin 10 tanesi esansiyeldir ve bir adet cevizin yüzde 70’i yağdır” (Seçkin KIRARSLAN)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.