Şafak Gazetesi

‘CANLI YAYINDA KENDİ ÇALDI KENDİ OYNADI’

‘CANLI YAYINDA KENDİ ÇALDI KENDİ OYNADI’
16 views
12 Nisan 2018 - 0:15

Önceki gün akşam yerel bir TV Kanalında canlı yayına çıkan AK Parti Belediye Meclis üyesi Abdullah Karagüzel’in Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i eleştirmesine yaptığı bir açıklaması ile cevap veren CHP Belediye Meclis üyesi Gökhan Demir, “Canlı yayında kendi çaldı kendi oynadı. Hiçbir şey yapılmadığını söylüyor. Beş sene siz burada görev aldınız, siz ne icraat yaptınız? Zonguldak’ta üç dönem belediye meclis üyesi olarak görev yaptın, bana yaptığın bir şey söyle?” dedi.

Demir yaptığı açıklamada, “AK Parti’li Meclis üyesi Karagüzel’in tepkisi  çok hoş değildi, ben bu kadar korktuğunu bilmiyordum. Kendisi herhalde bizi köyün delisi olarak görüyor. Ondan daha çok akıllı olduğum kesin de tabi kurnazlık anlamında değil” diyerek şunları söyledi:

“Canlı yayında kendi çaldı kendi oynadı. Hiçbir şey yapılmadığını söylüyor. Beş sene siz burada görev aldınız, siz ne icraat yaptınız? Zonguldak’ta üç dönem belediye meclis üyesi olarak görev yaptın, bana yaptığın bir şey söyle? Ben yaptığını söyleyeyim, o kendi yerlerini yeşil alanları inşaat alanına çevirip inşaat yapmaktır. Sonra diyor ki, Zonguldak’ta hiçbir yatırım hiçbir proje yapmadılar. Hangi projemize cevap verdiniz. Sağ olsun şimdiki Valimiz, belediye başkanımız elinden geldiğince destek vermeye çalışıyor. Önceki valimizde de uyum sağlayamadılar. Hiç bir projemizi cevap vermedi hiçbir şey yapamadık.

Üç dönem belediye meclis üyeliği yaptı ve boşu boşuna yaptı. Ne zaman gelip başkan bey makamında bizlerle istişare etmiştir. Anca çıkıyor televizyonun karşısına şov yapıyor. Acaba anlattıklarına kendisi inanabiliyor mu? Ben onu çok merak ediyorum. Biz belediye başkanını savunmak ve onun avukatlığını yapmak anlamında konuşmuyoruz. Kendisi Zonguldak’ta yapılmayanlardan bahsediyor. Bu kadar altyapıyı kim yaptı? Kendi zamanlarında bu kadar altyapı neden yapmamışlar. Paraları mı yokmuş? Tutturmuş diyor ki, biz 16 buçuk milyon lira kredi verilmesini sağladık. Ya ‘sen zurnanın son deliğisin’ sana mı kaldı bu işler? Bunu sağladıysa Köksal Toptan bey sağlamıştır. Senin onayınla onurunla mı sağlandı bu kredi?

Geçiyorsun yerel bir TV kanalında  aklın sıra ahkam kesiyorsun. Beni konuşturmasın ben konuşursam ağır konuşurum. Bir de geliyorsun benim canlı yayına bağlanmama müsaade etmiyorsun.  Biz hiç bir cemaate hiçbir tarikata üye olmadık. Kolumuzun altında da Zaman gazetesini gezdirmedik. Zonguldak kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. Eğer varsa Zonguldak Belediyesi ile alakalı bir sıkıntı senin muhatabın benim gibi belediye meclis üyeleridir. Ben sana birkaç gün sonra neler yapıldığını da göstereceğim. Daha beş sene bitmeden bunları konuşmam bir kere hatadır” (Şaban YILMAZ)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.