Şafak Gazetesi

BİZLERE ŞEREFLİ BİR YOL EMANET BIRAKTI

BİZLERE ŞEREFLİ BİR YOL EMANET BIRAKTI
11 views
03 Mart 2018 - 4:40

Saadet Partisi Zonguldak İl Kadın Kolları Necmettin Erbakan’ı anma sergisi etkinliği düzenleyerek vatandaşlara lokum dağıttı.

Türkiye Cumhuriyeti eski başbakanlarından ve Saadet Partisi eski lideri olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 7. yıldönümünde Saadet Partisi Zonguldak İl Kadın Kolları tarafından resim sergisini düzenlendi.

Saadet Partisi Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Hanife Aydın, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yaşamından oluşan resim sergisi hakkında yaptığı açıklamada:

“Eski başbakanlarımızdan Türk siyasi hayatına damgasını vurmuş, efsane hizmetleriyle Türk halkının sevgisini kazanmış Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın vefatının 7. Yıldönümünde Saadet Partisi Kadın Kolları olarak bu resim sergisini düzenlemiş bulunmaktayız. Milletimizle birlikte 28 Şubat’ın en önemi mağdurlarından muhterem Erbakan Hocamız, yine 28 Şubat’ın arifesinde aramızdan ayrıldı. Bizlere böylesine şerefli bir yolu emanet bırakarak giden Erbakan Hocamızı rahmet ve özlemle anıyoruz. Hak ile batının birbirine girdiği bir çağda bizi Hakka yönelten, İslam Birliği’ni ders ders bize öğreten Erbakan Hocamız bütün ömrü boyunca ırkçı emperyalizmin zulümlerinin önüne geçmek için mücadele etmiştir. Üstün nitelikleri olan bir devlet adamı ve bütün ilim camiasının takdirini kazanmış bir bilim adamıydı. ‘Hayat, iman ve cihattır’ düsturuyla hareket ederek inandığı değerler uğruna mücadele eden hedefe kilitlenmiş büyük bir mücahitti. Öyle ki inandığı gibi yaşadı. Yaşadığı gibi vefat etti. 85 yıllık hayatı boyunca ‘ne aldanan, ne aldatan, ne yanılan, ne yanıltan’ olmuştur. Erbakan Hoca’yı sevmek Erbakan’ın yaptığını yapmakla olur. Yürüdüğü yolda yürümekle olur. O’nun davasına sadakatle bağlı kalmakla olur” dedi.(Seçkin KIRARSLAN)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.