Şafak Gazetesi

BİZE ŞOV YAPTINIZ DİYENLER ACİZLİK İÇERİSİNDEDİR!

BİZE ŞOV YAPTINIZ DİYENLER ACİZLİK İÇERİSİNDEDİR!
62
11 Haziran 2019 - 1:45

Zonguldak Belediyesi Haziran ayı ilk oturumunda Cumhuriyet Halk Partili meclis üyelerinin vermiş oldukları 1 Haziran itibariyle tüm abonelere uygulanan su fiyatlarında yüzde 40 indirim yapılması önergesinin Ak Partili meclis üyeleri tarafından kabul edilmemesi üzerine CHP’li meclis üyeleri toplantıyı terk ettiler.

CHP’li meclis üyeleri adına konu hakkında parti binasında açıklama yapan “Seçim kampanyaları süresince Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisinin belediye başkan adayları ve örgütlerinin halka vermiş oldukları sözlerin karşılık bulması adına bir önerge verdik. Biz şov yapmış olsaydık bunu başka bir erguvanlarla dile getirebilirdik. Çünkü bunu geçmiş 5 yıl boyunca Ak Partili meclis üyeleri ellerine pankartlar alarak etrafa görüntü verdiler. Bizim önergemiz çok açık ve çok samimidir. Bugün Ak Partili meclis üyeleri müfteri konumuna düşmüştür. Halka verdikleri sözü yerine getirmemek adına müfteri konumuna düşmüşlerdir. Halkı kandırma teşebbüsü içerisindedirler” dedi.

Zonguldak Belediye Meclisi CHP Grup Başkan vekili Atınç Kayınova, parti binasında yaptığı açıklamaya şöyle devam etti:

ŞOV YAPTINIZ DİYENLER ACİZLİK İÇERİSİNDEDİR

“Bize şov yaptınız diyenler acizlik içerisindelerdir. Biz şov yapmadık Zonguldak halkının beklentileri doğrultusunda 100 gün boyunca seçim kampanyaları süresince Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisinin belediye başkan adayları ve örgütlerinin halka vermiş oldukları sözlerin karşılık bulması adına bir önerge verdik. Bu konuda önergeye destek veren MHP’li 2 meclis üyesine de şükranlarımı sunuyorum. Biz şov yapmış olsaydık bunu başka bir erguvanlarla dile getirebilirdik. Çünkü bunu geçmiş 5 yıl boyunca Ak Partili meclis üyeleri ellerine pankartlar alarak etrafa görüntü verdiler. Bizim önergemiz çok açık ve çok samimidir. Biz halka bayramdan hemen sonra bayram hediyesi verelim diyoruz. Halka vermiş olduğumuz sözleri tutalım diyoruz. Buna şov demek acizliktir. Siyasi basiretsizliktir. Siyasi beceriksizliktir. Gündeminize alıp komisyona getirirsiniz incelersiniz. Belediyeye ekonomist alacaklarmış ekonomist mi inceleyecek. Belediye meclis üyeleri ve komisyon incelemeyecek mi? Tablo şu; bugün Ak Partili meclis üyeleri müfteri konumuna düşmüştür. Halka verdikleri sözü yerine getirmemek adına müfteri konumuna düşmüşlerdir. Halkı kandırma teşebbüsü içerisindedirler. Şuan ki görüntü bu!

AK PARTİLİ ARKADAŞLAR SINAVI GEÇEMEDİ!

100 gün boyunca gittikleri her yerde ‘Zonguldak Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyor’ diyeceksiniz ondan sonra önünüze önerge geldiğinde kabul etmeyeceksiniz! Ankara Büyük Şehir Belediyesinde Sayın Mansur Yavaş’ın önüne suda yüzde 40 indirim dilekçesini kim verdi? Adalet ve Kalkınma Partili meclis üyeleri verdi Sayın Mansur Yavaş’ta kabul etti İstanbul’da da aynısı oldu demek ki 18-20 günde bu olabiliyormuş! Siz 2 ayda 2 tane babayı kaldırdınız, 1 tane heykelin yerini değiştirdiniz ve belediye başkanısınız nerden nereye iftar yemeğinden iftar yemeğine! Zonguldak hizmete aç ama projeler kenarda bekliyor. Zonguldak Belediyesi şuanda sahipsiz! Zonguldak Belediyesi şuanda ayakları üzerine basacak iradi duruşu gösterecek bir yönetsel yapı içerisinde olmadığını 2 ayda kamuoyuna göstermiştir. Milliyetçi Hareket Partili meclis üyesi arkadaşlarıma tekrar sözlerinin arkasında dik duruşlarından dolayı partim ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Ama Ak Partili arkadaşlar bugün maalesef sınavı geçemediler!

SUYA ZAM YAPMAYI DÜŞÜNÜYORLARKİ ÖNERGEMİZİ KABUL ETMEDİLER!

Biz çıktıktan sonra arkamızdan ‘10 yıl boyunca neredeydiler?’ demişler. Ülkemizde 5 yıl boyunca zam yapılmayan tek bir şey söyleyebilir misiniz? 5 yıl boyunca zam almayan tek şey var o da Zonguldak halkının kullandığı içme suyu bedeli biz zam yapmadık. Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi sürecinde biz zam yapmadık. Barajdan belediyelerin aldığı suya zam yaptık ama bunu halka yansıtmadık. Halkın daha fazla ezilmesini önlemek için mücadele ettik. Cumhuriyet Halk Partisinden belediyeyi almış Ak Partililer herhalde zam yapmayı düşünüyorlar ki bizim indirim önergemize karşı çıktılar. Biz bu dilekçeyi her mecliste gündeme getireceğiz ne zaman ki Zonguldak’ta suda indirim konusunda Ak Partili arkadaşlar verdikleri sözün arkasında durma yönünde adım atacaklar o zaman tamam deriz. Herkes takkeyi çıkarıp önüne koyacak. Zonguldak Belediyesi kolay bir yer değil. Belediye meclisi noter değil. Ak Partinin Türkiye’de en çok yaptığı işlerden birisi alıştırmak ama biz alışmayacağız. Bu şehir için sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Cemaatlere, cemiyetlere, derneklere, vakıflara bu şehrin Fenerinde, sokağında neresinde yer varsa madencinin kanıyla, alın teriyle yapılmış bu şehrin her noktasına biz sahip çıkmak için biz elimizden geleni yapacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Kimse bizi şovla suçlamasın. Biz bu şehrin çocuğuyuz ve bu şehre sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağız. Eskiye dönükte kimse bize soru sormasın. Pastayı yediniz dudağınızı bile yaladınız! Eskiden o koltukta oturan şahısla gitsinler kendileri görüşsünler. Çünkü seçim öncesi çok güzel görüşüyorlardı.” Seçkin KIRARSLAN

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.