Şafak Gazetesi

BİRLİKTE YÜRÜYELİM!

BİRLİKTE YÜRÜYELİM!
8 views
05 Ağustos 2018 - 18:18

İyi Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Serhat Yıldırım Gazipaşa Caddesi’nin trafiğe kapatılması için başlattıkları imza kampanyasının toplumum çeşitli kesimlerinden ses bulduğunu ifade ederek, projelerine desteğin çığ gibi büyüdüğüne işaret etti.

CHP Zonguldak milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın geçtiğimiz Cuma günü Üzülmez Deresi’ne çizmelerini giyip girmesine değinen Serhat Yıldırım, insanlar bir araya geldiklerinde daha kolay çözümler üretilebileceğini söyledi.

Açıklamasında Vali Ahmet Çınar’ın elinden gelen herşeyi yaptığını ve her proje ile ilgilendiğini ifade ederek teşekkür eden Serhat Yıldırım; “Bizler bu şehirlerde doğup büyüyenler bu şehre sahip çıkalım artık. Kim taşın altına elini sokuyorsa arkasında duralım. Yürüyelim” dedi.

Yıldırım açıklamasında şöyle dedi; “Projemize destek çığ gibi büyüyor. Perşembe günü başlattığımız imza kampanyasının hemen peşine Cuma günü Zonguldak Milletvekilimiz çizmelerini giyip üzülmez deresi ile ilgili düşüncelerini dere içinde yapmıştır. Kendisine teşekkür ederiz. Ayrıca derim ki ‘bir elin nesi var iki elin sesi var’. Demek ki insanlar bir yere gelirse aynı noktada buluşursa çözümler üretilir.

Konuya gelelim. İyi Parti olarak biz dere yatağını dolmuşların arkasından 120 metre mesafede olan eski Kozlu belediye duraklarının denize en yakın mesafedeki yere aktarmayı ve bu aktarma ile birlikte mevcut eski dere yatağını boşa çıkarıp trafiğe kazandırmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte yönünü değiştirdiğimiz dere yatağı limanın sol köşesine döndürüldüğü için limanın ortasından da dere yatağı kalkmış ve yana gelmiş olacaktır. Düşünün gelecekle sizler iyi projeler yapmak istiyorsanız limanla ilgili bu alt yapı kesinlikle olmalıdır. Vekilimiz şunu anlatmıştır: Mithatpaşa tüneli bitmeden dereyi ıslah edemeyiz. 3 yıl sonra ancak başlarız diyor. 3 yıl sonra başlanan proje 5. Yılında Milletvekilliği seçimlerine denk geliyor sanırım. Vekilimizin projesi güzel ancak şu var ki biz şehrin trafiğini rahatlatalım, vekilimiz ise süsleme yapalım diyor. İkisi de güzel proje ancak bu süslemeyi yapın ama bizim projemiz üstünde süsleyin. Yapacağınız her süslemeyi elbette ki projeleri birleştirerek yapabilirsiniz. Emeğe saygı, fikre saygı.

Bu şehre bir an önce kim ne yapacaksa hizmete de saygı duyalım. Ve bu çalışmaları kim yaparsa yapsın hemen yapsın! Günümüzdeki birçok illerde dağları delip çok kısa sürede hizmetler getiriliyor. Tüm vekillerimize sesleniyorum. 5’iniz bir yere gelin bir an önce Mithatpaşa tünelini de, üzülmez deremizi de, Gazipaşamız’ı da gündeme getirin. Vali Beye teşekkür ederim. Elinden gelen ne varsa hangi proje varsa ilgilenip değerlendirdiğini düşünüyorum. Bizler bu şehirlerde doğup büyüyenler bu şehre sahip çıkalım artık. Kim taşın altına elini sokuyorsa arkasında duralım. Yürüyelim. Biz bir Kozlu olmak istemiyoruz! “Önce süsleme sonra alt yapı değil önce alt yapı sonra süsleme diyoruz.”

(Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.