Şafak Gazetesi

BELEDİYECİLİKTE HİZMET BİTMEZ

BELEDİYECİLİKTE HİZMET BİTMEZ
22
27 Temmuz 2017 - 20:10

Gökçebey ilçesinde belediyenin halen yürütmekte olduğu birçok çalışma tüm hızıyla sürerken, Belediye Başkanı Vedat Öztürk, yeni projeleri de ardı ardına başlatarak ilçe halkının hizmetine sunuyor.

İlçe genelinde halen devam eden parke yol çalışmaları ile birlikte Başkan Öztürk, hava şartları nedeni ile bitimi ertelenen mesire alanının Kurban Bayramına yetiştirilmesi için düğmeye bastı.

Gökçebey ilçesinin içinde halkın piknik yapabileceği, nefes alabileceği, sosyal etkinliklerini düzenleyebileceği bir alan oluşturmak için daha önceden çalışmasına başlanılan mesire alanı toplam 800 metrekare üzerine kuruldu.

İçerisinde 20’ye yakın kamelya ve 40 adet ormancı masası bulunacak olan mesire alanında bunlara ek olarak çeşmeler, barbeküler, kamera sistemi ve halkın akşamları da vakitlerini geçirebilmeleri için aydınlatma sistemi bulunuyor. Bunlara ek olarak da restoran kısmı bulunan mesire alanı Başkan Öztürk’ün de talimatı ile Kurban Bayramına yetiştirilmeye çalışılıyor.

“Belediyecilikte hizmet bitmez” prensibi ile hareket ettiklerini söyleyen Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, ilçeyi bir adım daha ileri taşıyabilmek için yeni projeler de üretme çalışmalarının sürdüğünü belirterek, İlçe merkezinde bulunan Ulu Cami mevkiinden, TOKİ’ye ulaşımı sağlamak için demir yolu üst geçidi projesinin de imza aşamasına geldiği müjdesini verdi.

Demiryolu üst geçit projesi ile ilgili olarak bilgi veren Başkan Öztürk; “Bilindiği üzere ilçe girişine yapılmasını düşündüğümüz viyadük projemiz onaylanmıştı. Buna ek olarak ilçedeki ulaşımı rahatlatmak için araç ve yaya trafiğinin olacağı demiryolu üst geçit projesine başlayacağız. Proje 500 metre boyunda, 10 metre genişliğinde olup Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nde imza aşamasına kadar gelindi. İnşallah, kısa süre içerisinde bu hizmeti de halkımıza kazandırmayı düşünüyoruz” dedi.

Şuan halı saha montajının bitirilmeye çalışıldığı mesire alanı ile ilgili bilgileri de aktaran Başkan Öztürk;

“Şuan yürütmekte olduğumuz mesire alanı çalışmalarında son aşamaya geldik. Mesire alanımız inşallah önümüzdeki Kurban Bayramına kadar bitecek. Daha önce bitmesini planlamıştık ama yıl içinde yağan yağmurlardan ve bir takım sıkıntılardan dolayı bir türlü tamamlayamadık.  Çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Spor kompleksi ve kamelyalarımızla birlikte kurban bayramına inşallah açacağız.

600 – 650 bin civarında belediyemize maliyeti var. Çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yapabilmeleri için, Gökçebeyspor’a futbolcu yetişebilmesi için buraya bir halı saha yapmak istedik. Devamında spor aletleri ve piknik alanları olarak hizmete açacağız.

Projelerimiz bir bir devam etmekte. Çalışan personelimize teşekkür ediyoruz. Her şey iyi gidiyor.  İnşallah sonuç da iyi olur.

İlçe genelinde birçok projenin ayna anda yürütüldüğü Gökçebey’deki projelerin son durumları ile ilgili olarak da bilgi aktaran Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk; “Doğalgaz çalışmalarımızın yüzde 90’lık bir bölümü bitti. Elektrik tellerinin yer altına alınma çalışmaları yüzde 90 bitti. Kanalizasyon çalışmalarımızın tamamını bir aya kadar bitirmek istiyoruz. İçme suyu çalışmalarının da tamamını 2 ay içinde bitirmek istiyoruz. Bunların sonucunda bütün alt yapı çalışmalarımız bitmiş olacak.

Bu süreçten sonra tabi ki yapacağımız çok iş var. Keson kuyu bağlantımız olacak.  250 bin metrekare parke yol döşememiz gerekiyor. Şuana kadar 125 bin metrekaresini döşemiş bulunuyoruz. İnşallah 2017 yılı sonuna kadar çarşı merkezinin tamamının bitirmiş olacağız.

Tabi ki hizmet belediyecilikte bitmez. Birini yapıyoruz, diğer projeye devam ediyoruz. Onun için yaptıklarımızı hiçbir zaman yeterli bulmuyoruz. İnşallah daha önümüzde önemli projeler var.

Demiryollarının üzerine yapılacak üst geçitle ilgili gelişmeler var. Hastane projesi var. Ağustos ayının 8’inde ihalesi var. Gökçebey ilçesinde projeler bitmez. Bitmeyecek de. İnşallah devamı gelecek.

Ağustu deresi ıslah çalışmaları var. Son aşamaya geldi. Tersip bentleri ihalesi yapılacak. Önümüzdeki günlerde bu çalışmalara da başlayacağız. Sedde çalışmaları bitti. Şuan iş makineleri çalışıyor. İlçe girişi güzel bir görünüme kavuşacak. Akabinde gündemde emeklilerimiz için toplu konut projesi var. Yer tahsisi yapıldı. Son aşamaya geldi.  Mevcut TOKİ inşaatı alt yapı çalışmaları ile birlikte bitti. Bu ay içerisinde anahtar teslimleri yapılacak. Projeleri bir bir uygulamaya koyuyoruz. Bir bir de bitiyor.

Burada önemli olan Gökçebey halkımızın huzura ve rahata kavuşması için, yaşanabilir bir Gökçebey için gece gündüz çalışıyoruz.

Bütün ekibimiz sahada. Arkadaşlarımız 7-8 aydır izin yapmıyorlar. Onlara da sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kurban Bayramına yetişmesi planlanan mesire alanının teknik özellikleri ve çalışmaları ile ilgili olarak bilgi aldığımız Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kazlı da;

Mesire alanımız toplamda 6 dönüm. Spor sahası ise 800 metrekare. Kenar paylarını çıktığımız zaman kullanılabilir alan 760 metrekare.

Mesire alanı içinde düşünülen spor sahamız için Başkanımızın talimatı ile yurt dışından getirilen çimler bugün itibarı ile montajı yapılıyor.

Mesire alanımız içinde spor aletleri grubu olacak. 170 metre kare alana sahip çocuk oyun gruplarımız olacak. Restoran kısmı olacak. Restoran kısmını ileride ihale yolu ile işletmeye vereceğiz ama mesire alanımız başkanımızın talimatı ile halkımızın kullanımına tamamen ücretsiz olarak açılacak.

Çocuk oyun gruplarının bulunacağı alanın parselleri yapıldı. Kompleksin içinde mescit kısmı, bayan ve erkek tuvaletlerimiz, kamera ve aydınlatma sistemlerinin idare edileceği kumanda odamız hazırlandı.

Başkanımız talimatı ile Kurban Bayramına yetiştirmeye çalışıyoruz. Bireysel olarak 20’ye yakın kamelyamız var.  Bunun haricinde 40 tane ormancı masası mesire alanına serpiştireceğiz. Ormancı masaları kamelyalardan bağımsız olarak düzenlenecek. Ayrıca her kamelyamızın içine de bir tane de ormancı masamızı yerleştireceğiz.

Mesire alanının korunması için şuan dış kısmına 655 metre uzunluğunda, 1,20 metre yüksekliğinde çitler yapılıyor. Bunun da inşaatının yüzde 80’i tamamlanmış durumda.

İçerisinde halkımızın kullanımı için çeşmelerimiz şuan hazırlandı. Barbekülerimiz geldi, montajını yapmadık. Biliyorsunuz daha önce örnek olarak 5 tane barbekümüz gelmişti. Kurduğumuz örnek barbeküler ismi tabir edilemeyen, adı konulamayan kişiler tarafından maalesef kırıldı. Bitme aşamasına yaklaştığımızda çeşmelerle birlikte barbekülerimizi de yerleştireceğiz.

Şuanda normal programımızdan bir buçuk ay geride gidiyoruz. Normalinde biz Ramazan Bayramında açılışı hedeflemiştik ama Haziran ve Temmuz ayındaki yağışlar nedeni ile işin bitirebilmesi uzamak zorunda kaldı. İnşallah Kurban Bayramında Başkanımızın talimatı ile bitireceğiz. Gökçebey halkı ile birlikte burada bir kucaklaşma yapacağız. Başkanımızın yapmış olduğu kalıcı hizmetlerden bir tanesini daha vatandaşlarımızın hizmetine açmayı düşünüyoruz” dedi.

Haber: Erdem ZOR

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.