Şafak Gazetesi

“BAZI ÜLKELER SAHTE VE İKİYÜZLÜ DAVRANMAYA DEVAM EDİYOR”

“BAZI ÜLKELER SAHTE VE İKİYÜZLÜ DAVRANMAYA DEVAM EDİYOR”
113 views
16 Mart 2019 - 1:38

Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde Nur Camiine yapılan silahlı saldırıyla ilgili basın açıklaması düzenledi.

Aşkar açıklamasında, ilk belirlemelere göre ibadet amacıyla camide bulunan 40’tan fazla Müslümanın acımasızca ve hunharca şehit edildiğini söyledi.

Dünyada gittikçe artan İslâmifobyaya dikkat çeken Aşkar, saldırı için seçilen  yer ve zamandan, silahların üzerine kimi İslâm karşıtı teröristlerin ve Müslümanlara karşı mücadele etmiş tarihi kişilerin isimlerinin yazılı olmasına, katliamın yapılma biçimine, saldırı anının Facebook’ta yayınlanmasına kadar birçok sembolün İslâmifobya’nın ne ölçüde tehlikeli bir aşamaya geldiğini gösterdiğini belirtti.

Aşkar açıklamasında insanlıktan nasibini almamış zihniyetin ve ruh halinin sonucu olan bu terör saldırısını şiddetle kınadığını, faillerini, demeçleri, yazıları, tavırları ile bu nefret ortamına zemin hazırlayanları lanetlediğini ifade etti.

Saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilediğini ifade eden Aşkar, saldırganın saldırıdan önce Türkleri de hedef alan 87 sayfalık manifesto yayınladığını söyledi.

Aşkar açıklamasında, “Bu manifestoda Türklerin Avrupa’dan tamamen söküleceğinin ve İstanbul’daki bütün camilerin yıkılarak, Ayasofya’nın kiliseye çevrileceğinin ifade edildiği bilgisi, şeytanca niyetleri olan odakların, insanlığa dine dayanarak vahim, korkunç bir kurgu ve komplo kurduklarını göstermektedir” dedi.

Bazı ülkeler sahte ve iki yüzlü davranmaya devam ediyor diyen Memur Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, “Medeniyet değerleri bütün insanlara aittir.  Özellikle batılı aydın ve siyasetçiler, fazla vakit geçirmeden yuvarlanmakta oldukları uçurumun kıyısından dönmeli, insanlığın huzuru, mutlu geleceği için kayıtsız koşulsuz barışı ve insan haklarını desteklemelidir.

Bu vahşette hayatını yitirenlere tekrar Allah’tan rahmet, yaralılara sağlık ve ailelerine sabırlar diliyoruz. Herkes, başta siyasiler, yöneticiler, aydınlar, sivil toplum örgütleri, gazeteciler olmak üzere dünyanın bütün insanları sorumlu davranmalı, haktan, adaletten, mazlumdan yana tavır almalıdır” (Şaban YILMAZ)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.