Şafak Gazetesi

‘BAKANIMIZIN ZİYARETİ ÇOK OLUMLU OLDU’

‘BAKANIMIZIN ZİYARETİ ÇOK OLUMLU OLDU’
86
21 Mayıs 2019 - 1:19

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, hafta sonu ilimize gelerek bir dizi ziyaretler ve incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı  Murat Kurum’un ziyaretini değerlendirerek, “Bakanımızın ziyareti Zonguldak için tarihi bir ziyaret oldu” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un müjdeler verdiğini söyleyen Başkan Alan, projelerin bir an önce hayata geçmesi adına yapılan ziyaretin önemli olduğunu ifade etti.

Alan şunları söyledi:

“Çevre ve Şehircilik Bakanımız sayın Murat Kurum, Cumartesi günü şehrimize gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. Sayın Bakanımızla seçimleri kazandıktan sonra makamında bir araya gelerek Zonguldak’ımızın sıkıntılarını ve sorunlarını kendilerine aktarmıştık. Kendilerini davet etmiştik ve bizi kırmayarak Zonguldak’a geldiler. Zonguldak için sayın Bakanımızın ziyareti tarihi bir ziyaret oldu ve müjdeler verdi. Yıllardır çözülemeyen sorunlar çözüme kavuşmuş oldu. Kentsel dönüşüm konusunda bana göre Zonguldak’a çığın açıldı diyebiliriz. TTK’ya ait 14 tane parsel Milli Emlak’a devrolup tahsisi yapılacak. Fevkani Köprüsü ile ilgili sayın Bakanımızla görüştük, esnaf arkadaşlarımızla da konuşacağız. Onları da mağdur etmeden ortak bir karar vereceğiz. Kentsel dönüşüm noktasında şehrimizin bir master plana ihtiyacı var. Ne yazık ki günü kurtarmak için çok kısa vadeli planlar yaptığımız için sonuçta Zonguldak’ımızda hep aynı sıkıntılar yaşanmış” (Şaban YILMAZ)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.