Şafak Gazetesi

AYAN, GİRESUNLULARDAN DESTEK İSTEDİ

AYAN, GİRESUNLULARDAN DESTEK İSTEDİ
147 views
15 Mart 2019 - 2:24

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak Belediye Başkan adayı Hamdi Ayan, seçim gezileri kapsamında Giresun İli ve İlçeleri Derneği Başkanlığını ziyaret etti.

Ayan beraberinde MHP İl Başkanı Varol Demirköse, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye ve il genel meclis adayları ile yaptığı ziyarette kendisine dernek başkanı Yusuf Hıdır karşılayarak, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde kendisine başarılar diledi

MHP Belediye Başkan adayı Hamdi Ayan da, ziyarette yaptığı konuşmada, “Her zaman Giresunlu hemşerilerimizle ne zaman ziyaret etsek veya onlar ne zaman bizi ziyaret etse hep aramızda sıcak ilişkiler olmuştur bu zamana kadar. İnşallah bundan böyle de devam ettireceğiz” diyerek şunları söyledi:

“Sonuçta biz artık bu memleketin sahipleri, sakinleriyiz ve beraber yaşamayı, beraber mutlu olmayı da hedeflemiş olan insanlarız. Yıllardır il başkanlığı yaptık, arkasından işte milletvekili adayı olduk, bugün de Belediye Başkan adayı olarak Giresunlular Derneği’mize derdimizi anlatmaya, hasbıhal etmeye geldik. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, iyi bir karşılama oldu. Şurada 17 gün gibi bir süre kaldı. İnşallah dostlukların baki olduğu, ayıran değil birleştiren bir seçim olmasını hep hedef ettik ve böyle de davrandık, böyle de davranmaya inşallah devam edeceğiz. Sonuçları itibariyle artık yeni bir yönetim belli oldu ki, göreve gelecek, biz buna talip olduğumuzu, ekibimizle birlikte hazır olduğumuzu aynı zamanda da böylesi ulvi bir yola çıkarken de hazırlıklarımızın olmasını düşündük. Elimizde proje kitabımızla birlikte derneği ziyarete geldik. Hedefimiz burada Zonguldak’ın ekonomik potansiyelleri başta olmak üzere artırabilmeyi hedef aldık bu projelerimizle. Bunun yanı sıra Bin kişilik bir istihdam planladık Zonguldak Belediyesi bundan sonra 3 vardiya çalışacak.  Bu bakımdan üretken belediyecilik anlayışı içerisinde de Belediye İktisadi Teşekkülleri diye birimler var, bunları bilirsiniz. Bu derhal faaliyete geçecek.  Bu kapsam içerisinde yürürlüğe girecek. Allah’ın izniyle projelerin bitme aşamasına geldiğinde sizler de göreceksiniz, şahit olacaksınız buna Belediye bünyesinde 4 bin arkadaşımızın çalışmasını hepiniz şahit olacaksınız. Yerel yönetimlerin kendi içlerinde artık güçlenmesi lazım. Bunu hedefledik, bunu planladık. Bu kapsamda projelerimizi hazırladık. Artık gittiğim yerlerde şunu söylüyorum, çünkü herkes de bir yol telaşı var. Herkes yolların bozuk olmasından dolayı şikayetçi. Buradan bizim sözümüz olsun, İki aylık bir planlama, toplamda 6 ayda İnağzı, Çaydamar, Asma’dan eşgüdümlü olarak asfalt çalışması yapılarak ve 6 ay sonra Allah’ın izniyle Zonguldak’ta kimse yol problemini konuşmayacak, ondan sonra da mahalle mahalle bu projelerimiz hayata geçecek” (Şaban YILMAZ)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.