Şafak Gazetesi

Avrupa Zonguldaklılar Derneğinden Çaycuma TSO’ya ziyaret

Avrupa Zonguldaklılar Derneğinden Çaycuma TSO’ya ziyaret
23
06 Ağustos 2018 - 1:58

Avrupa Zonguldaklılar Dernek Başkanı Mehmet Karakulak ve Derneğin Almanya’da Dinslaken  Bölge Temsilcisi  Çaycuma’lı üyesi Hasan Miyanyedi yeni seçilen Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zekai Kamitoğlu’nu ve Yönetimini Avrupa Zonguldak Derneği Yönetim Kurulu adına  ziyaret ederek tebrik ettiler.

Görüşmelerde ağırlıklı  Bölgesel Konular ve  Zonguldak Havalimanı ile ilgili İç Hatlar konusu ele alındı. Kamuoyu ve Medya aracılığı ile ciddi bir gündem oluşturulmasına başlatılmış olan lobi oluşumuna hız verilmesine işaret edildi. Yıllardır dile getirilen sorunların başında Bölgeye Yurtdışından ve uzak illerden ulaşım ele alındı.

Eylül sonunda planlanan ziyaret hakkında  Zonguldak ilimizin Almanya’daki Kardeşkent Konseyi Başkanı  Federal  Milletvekili Avrupa İnsan Hakları Komisyonu başkanı Frank Schwabe öncülüğünde, Castrop Rauxel Belediye Başkanı , Sanayici Türk ve Alman  İş adamlarının da aralarında olacağı bir heyet  Zonguldak ili ve ilçelerini  kapsayan bir dizi ziyaretlerde bulunulacak.

İl ve ilçelerimizde düşünülen   ziyaretlerin ağırlıklı olarak  Ticaret odaları dolasıyla muhtemelen  Çaycuma Ticaret ve Sanayi odası da ziyaret edilecek kurumlar arasında olacak. Mehmet Karakulak ve Temsilci Hasan Miyanyedi, Avrupa Zonguldaklılar Derneği adına TSO dan  Avrupa ‘da Çaycuma bölgesinden göç eden  gurbetçilere yönelik çeşitli konularda  çalışmalara önem verilip destek verilmesini talep etti.

TSO Başkanı Zekai Kamitoğlu bölgenin kalkınmasında öncelikleri arasında tabii ki gurbetçilerimizin sıkıntıları bizimde sıkıntımız  Havalimanının ve gelişmesi ile bölgeye uygun alanlarda yatırımcılara yardımcı olduklarını gereken her türlü  lobi desteği verileceğini dile getirilen  görüşmede, hazır bulunan Yönetim Kurulu üyeleri  arasında tanınmış işadamları Deniz Saraç, Serhat Dereli ile Genel Sekreter Alper  Püren ve Yardımcısı  Recep Acar güçlü bir ekip görüntüsü verdiler. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.