Şafak Gazetesi

Alan: “Benim bildiğim Şenol Bey  sadece fırıncılık yapıyor”

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, CHP Belediye Başkan adayı Şenol Şanal’ın kendisi doktor gitsin doktorluk yapsın şeklindeki söylemine cevap vererek, “Ben seçim sürecinde diğer adaylarla ilgili bir kelime yorum yapmadım. Şenol Bey mühendis kendisine saygı duyarız ama benim bildiğim kendisi yıllardır sadece fırıncılık yapıyor” dedi.

Alan: “Benim bildiğim Şenol Bey  sadece fırıncılık yapıyor”
427 views
15 Mart 2019 - 13:14

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan belediye başkanlığı seçimleri için AK Parti’den Belediye Başkan adayı olan Dr. Ömer Selim Alan, seçim çalışmaları kapsamında Kozlu sahil yolundaki benzin işletmecileri ile Emniyet Taksi durağındaki şoförler ile bir araya geldi.

Alan, beraberinde belediye meclis adaylarının bir çoğu ile beraber yaptığı ziyarette, bir gazetecinin kendisine sorduğu CHP Belediye Başkan adayı Şenol Şanal’ın Asma taksi durağında kahvaltıda Dr. Ömer Selim Alan doktor gitsin doktorluğunu yapsın şeklindeki ifadesine cevap vererek, “Kendisi mühendis saygı duyarım ama benim bildiğim Şenol Bey yıllardır fırıncılık yapıyor” diyerek şunları söyledi:

“ŞENOL BEY BUGÜNE KADAR SADECE FIRINCILIK YAPTI DİYE BİLİYORUM”

“Ben sürecin başından beri sadece kendimizi, projelerimizi anlatıyorum. Diğer partilerimizle ilgili adaylarla ilgili biri kelime yorum yapmadım. Ama Şenol Bey bunu 1-2 yerde söylemiş.  Şöyle cevap vereyim, Şenol Bey 2014 yılında Muharrem Beyin tekrar başkan adayı gösterildikten sonra meclis üyesi adayıydı biliyorsunuz. Aynı listede Şenol Bey de yer almıştı. 5 sene meclis üyeliği yaptı bunun 3 senesin de Belediye Başkan yardımcılığı görevi yaptı. Keşke aynı düşünceleri o zaman Muharrem Bey’e de söyleyebilseydi. O zaman seslendirebilseydi. Şimdi çok da cevap vermek istemiyorum, kendisi mühendis saygı duyarız ama bizim Zonguldak’ta öncelikle bir belediye başkanına ihtiyacımız var bu bir ekip işi.

Bizim ekibimizde de Bekir Bey var, makine mühendisi doğalgaz firmamızın bölge müdürü. Benim bildiğim Şenol ağabey yıllardır fırıncılık yaptı. Ben mühendislik anlamında bir şey yaptığını ne gördüm, ne duydum. Ama eğer bu konuda tecrübeleri varsa bütün Zonguldak’ımızı boydan boya doğalgazla tanıştıran, meclis üyemiz Bekir Bey’le tecrübelerini seçimden sonra paylaşır. Biz onun görüşlerini de değerlendiririz. Onların görüşlerinden istifade ederiz. Tecrübelerinden istifade ederiz diyeceğim ama benim bildiğim Şenol Bey bugüne kadar sadece fırıncılık yaptı diye biliyorum ben ama onun bir sıkıntısı olursa da Bekir Bey bilgisi, becerisi, tecrübesi ile ona destek olacaktır”

“ZONGULDAK ARTIK HİZMET İSTİYOR”

Ak Parti Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, benzin işletmecileri ve Emniyet taksi durağını ziyaret ettikten sonra seçim çalışmaları ile ilgili açıklamada yaparak, ““Zonguldak ve ülkemiz için 31 Mart’ta çok önemli bir seçim olacak.  Zonguldak artık genç, çalışkan, dinamik bir Belediye Başkanı ve aynı şekilde genç, dinamik bir ekip istiyor.  Bu ekip ve başkan karşınızda” diyerek şunları söyledi:

“EKİBİME TEŞKİLATLARIMA ÇOK GÜVENİYORUM”

Zonguldak’ımızı karış karış geziyoruz, söz verdiğimiz gibi sıkmadık el bırakmıyoruz. Bütün insanlarımıza dokunuyoruz. Nasıl bir belediyecilik istiyorlar diye soruyoruz. Ama vatandaşımız çok dertli. 7’den 70’e çok dertli. Hepsinin en büyük derdi yollarımız. Sene 2019 olmuş hala biz yolları, çukurları, çamuru konuşuyoruz. Bu bizlere yakışmıyor Zonguldak’a yakışmıyor. İnşallah biz Zonguldak’ımıza vatandaşlarımıza yakışır bir hale getireceğiz. Bunun sözünü veriyoruz. Vatandaşlarımız bize inansın, bize güvensin, biz söz verdik. Açıkladığımız sosyal donatı anlamındaki 5 projeyi ve gönül belediyeciliği, sosyal belediyeciliği, cenaze hizmetlerinden, evde bakım hizmetlerine kadar, evde sağlık hizmetlerine kadar her şeyi en ince detayına kadar ölçtük, biçtik, hesapladık, projelendirdik.  Biz 95 günü aşkındır teşkilatlarımızla sahadayız, meclis üyelerimizin de açıklanmasından sonra daha güçlü olarak sahadayız. Kapı kapı, mahalle, mahalle geziyoruz. İnşallah artık diğer turlara başlayacağız.  Şu son 15 günümüzü de kendimizi anlatarak vatandaşlarımızın oylarını rica edeceğiz inşallah 31 Mart akşamı da zaferimizi kutulayacağımıza ben bütün kalbimle inanıyorum. Ekibime, teşkilatlarıma çok güveniyorum.  Ama en önemlisi Zonguldak’ımıza, hemşerilerimize çok güveniyorum. Zonguldak artık hizmet istiyor. Bağıra bağıra bunu söylüyor. Yıllardır susadığımız, aç kaldığımız hizmetleri biz söz veriyoruz Zonguldak’ımıza teker teker getirip, bütün vatandaşlarımızın 7’den 70’e bütün insanımızın yüzünü güldürmeye, hayır dualarını almaya talibiz” (Şaban YILMAZ)

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.