Şafak Gazetesi

AK PARTİ YEREL SEÇİM STARTINI ZONGULDAK’TAN VERDİ

AK PARTİ YEREL SEÇİM STARTINI ZONGULDAK’TAN VERDİ
8 views
09 Ağustos 2018 - 18:46

AK Parti Genel merkezi tarafından Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirilen Yerel Yönetimler  istişare toplantısının Zonguldak ayağı gerçekleştirildi.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi tarafından yapılan ve İl Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Zonguldak Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Karagüzel, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Züleyha Yazıcı Arıman, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burhan Onuk ile AK Partili ilçe ve belde belediye ve ilçe başkanları katıldı ve il genel meclisi üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, “Bugün aramızda çok kıymetli başkanımız var, daha önce de iki kez toplantı yapmıştık. Bugün bir toplantı daha yapacağız öncelikle 24 Haziran seçimlerini hep beraber iyi bir şekilde tamamladık, onun için tekrar teşekkür ediyoruz verdiğiniz emekler için. Şimdi de önümüzde yerel seçimler var. Bunların çalışmaları ile ilgili bir çalışma olacak, Sayın Başkanımız bizlerle beraber 2 gündür takip ediyoruz. Kastamonu, Bartın, Karabük daha önceki haftalarda da Doğu Karadeniz’de bu toplantıları yaptı. Ben öncelikle kendilerine hoş geldiniz diyorum” dedi.

2019 YEREL SEÇİMLERİNİN STARTI VERİLDİ

AK Parti Yerel yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi ise yaptığı konuşmada, 24 Haziran seçimleri ile birlikte Türkiye’de yeni bir hükümet sistemi ile birlikte yeni bir dönem başladığını kaydederek, “24 Haziran seçimleri bildiğiniz gibi ülkemizde yeni bir milat,  24 Haziran seçimleri sonrası  ilk defa Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçti. 24 Haziran seçimleri ile yine ilk defa yasama  ve denetim meclisi seçildi. İktidar yetkisini elinde bulunduran değil, yasama ve denetim meclisi olarak seçildi. İktidar yetkisini millet Cumhurbaşkanı’na devretti ve dolayısıyla yeni bir sisteme geçtik. Bu seçimlerde başta Zonguldak il ve ilçe teşkilatlarımız, kadın ve gençlik teşkilatlarımız, il genel meclisi üyelerimiz, Belediye meclisi üyelerimiz tabi ki başta Belediye başkanlarımız herkes elinden geleni yaptı ve bu süreçte çok büyük katkılarda bulundular. Zonguldak’ımıza, bütün teşkilatlarımıza ve seçilmişlerimize candan teşekkür ediyorum” diyerek şunları söyledi:

“AK Parti Yerel Yönetimler başkanlığı olarak seçimden sonrası değerlendirme toplantıları yaptık. Cumhurbaşkanımızın yeni Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili hep beraber attıkları reform adımlarını izledik ve süreç başladı.

Biliyorsunuz Belediye başkanlarımız için bir seçimler bittiğinde öbür seçimlerin başladığıdır aslında. Yani Belediye başkanı için  30 Mart 2014 tarihi itibariyle 2019 seçimlerinin startı verilmiştir. Yeni bir şey değil bu. Ama biz bu seçimlerden alınan cevap ve mesajları değerlendirmek suretiyle bütün belediye başkanlarımızı ve teşkilatlarımızı yerinde dinlemek suretiyle 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlerle ilgili sürece katkıda bulunmak, daha güzel hizmetler sunmak, milletin gönlünde taht kuracak hizmetler sunmak için neler yapabilirizi masaya yatıracağız.

Bu anlamda ortak toplantının akabinde Belediye başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla, yerel  yönetimler başkanlarımızla, il genel meclisi başkanımızla ve Belediye meclisi grup başkanızla, il genel meclisi üyelerimizle birebir görüşmelerde bulunacağız. Derdimiz Zonguldak’ta daha güzel hizmetleri nasıl yaparız, milletin gönlüne giden yolu nasıl elde ederiz. Bu anlamda  karşılıklı istişarelerde bulunacağız. Doğu Karadeniz’i bitirdik, sonra Orta Karadeniz’i bitirdik Batı Karadeniz’de dün Kastamonu, Karabük ve Bartın toplantılarımızı icra ettik, bugün de Zonguldak’ı icra ettik, yarın da inşallah Düzce ve Bolu toplantılarını yaparak sonlandırmış olacağız, 18 vilayetimizdeki toplantıları. Daha önce biz Belediyelerimizi bir fiil yerinde ziyaret etmiştik bu toplantılar il başkanlığımızda yapılıyor ortak toplantı şeklinde. İnşallah 31 Mart 2019 seçimleri ülkemiz için, milletimiz için  daha güzel gelişmelerin habercisi olur bugünden bu toplantıların başlangıcı olacaktır inşallah”

Yapılan konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. (Şaban YILMAZ)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.