Şafak Gazetesi

ADAYLARDAN ENGELLİLER İÇİN PROJELER İSTİYORUZ

ADAYLARDAN ENGELLİLER İÇİN PROJELER İSTİYORUZ
185 views
15 Mart 2019 - 2:05

Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek mahalli idareler seçimleri kapsamında belediye başkan adaylarının engellilere yönelik sarf ettikleri projelere değinerek; “Derneğimize ofis ve sosyal tesis olarak kullanabileceği alan noktasında bizlere uzun vadede yapılacak bir çalışma değil, kısa dönemde bizi bulunduğumuz yerden kurtaracak projeleri sunmalarını bekliyoruz” dedi.

Ziyaretimize gelecek olan belediye başkan adaylarına sıkıntılarımızı belirterek yardımlarını isteyeceğiz diyen Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi olarak bilindiği gibi ilimizde ve ülkemizde 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler dolayısıyla ilimizde çalışmalarını devam ettiren siyasi parti adayları engellilere yönelik projelerini tek tek açıklıyorlar. Ancak, biz adaylardan daha net ve derneğimize ofis olarak ve sosyal tesis olarak kullanabileceği alan noktasında bizlere acilen, yani uzun vadede yapılacak bir çalışma değil de kası dönemde bizi bulunduğumuz yerden kurtaracak projeleri bizlere sunmalarını bekliyoruz. Bu noktada bizlere ziyarete gelenlere de bu konuyu özellikle belirtiyoruz. Bundan sonra bizi ziyarete gelecek olan adaylara da biz bu konuyu bizzat ileteceğimizi belirtiyorum. Çünkü bizim Zonguldak’ta engelli camiası olarak yıllardır yaşadığımız sıkıntı her zaman dile getirdiğimiz gibi dernek yerimiz ve sosyal bir tesisimizdir. Aynı zamanda derneğimizin de 10’ncu olağan genel kurulunu 24 Mart 2019 tarihinde gerçekleştireceğiz. Bu kongremize de tüm siyasi parti Belediye Başkan adaylarımızı, siyasi parti teşkilatlarını mutlaka bekliyoruz. Burada engelli camiamıza verecekleri güzel haberler ve yapacakları projelerle kendilerini anlatma fırsatı yaratacağız. Ben bu noktada tekrar bütün adaylara başarılar diliyorum ve dediğim gibi derneğimize ve engelli camiamıza yapacakları güzel çalışmalar hakkında da camiamızı bilgilendirmelerini kendilerinden önemle rica ediyoruz” (Seçkin KIRARSLAN)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.