Şafak Gazetesi

“10 BİN ESNAF BAYRAMI CEZAEVİNDE GEÇİRDİ!”

“10 BİN ESNAF BAYRAMI CEZAEVİNDE GEÇİRDİ!”
531
08 Haziran 2019 - 21:13

Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Zonguldak Şubesi eski Başkanı esnaf Şükür Küçükali, ramazan bayramında borçlarını ödeyememek ve taahhüttü ihlalden10 bin esnafın bayramı cezaevinde geçirdiği belirtti.

Esnaf cezaevinde bayram etti, esnafa sahip çıkan kalmadı diyen Küçükali, “Ben buradan Birlik Başkanlarına, Ticaret Odası Başkanlarına sesleniyorum; sizin göreviniz esnaflardan sadece aidat almak mı? Esnafın derdiyle, sorunlarıyla ilgilenmek gibi bir derdiniz yok mu? Lütfen ilgili yerlere giderek esnafın dertlerini anlatın. Yoksa ilgili yerlere gitmek istiyorsunuz da sizi içerimi almıyorlar?” dedi.

Esnaf Ramazan Bayramını sıkıntı içerisinde geçirdi diyen Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Zonguldak Şubesi eski Başkanı esnaf Şükür Küçükali, esnafın sorunlarıyla ilgili açıklamasına şöyle devam etti:

10 BİN ESNAF BAYRAMI CEZAEVİNDE GEÇİRDİ!

“Esnafın ne alım gücü kaldı nede raflarını dolduracak gücü! Ramazan Bayramı öncesi resmi rakamlarla yapılan kamuoyu açıklamasında 10 bin esnafın borçlarını ödeyememek ve taahhüttü ihlalden bayramı cezaevinde geçirdiği belirtildi. Yani esnaf cezaevinde bayram etti, esnafın sahibi kalmadı, esnafa sahip çıkan kalmadı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı ve Bakkallar Odası Genel Başkanı olan Bendevi Palandöken, arife günü sokaklara çıkmış esnafları ziyaret edip esnafın tasarruf etmesini talep etmiş! Önce esnafın sorunlarını dile getireceksin, esnafa sahip çıkacaksın, esnafın sorunlarını bakanlıklara, cumhurbaşkanlığına ileteceksin ve çözeceksin tasarrufu’ da yapması gereken yerlere söyleyeceksin. Esnaf neyin tasarrufunu yapacak? Elektriğini mi yakmayacak, suyunu mu kullanmayacak? Esnafın ne yapması gerekiyor. Esnaf zaten iş yapamıyor perişan vaziyette. Düşünebiliyor musunuz 10 bin esnaf bayramı cezaevinde geçirdi. Esnafın cezaevlerinden çıkmaları için Trump veya Merkel’mi gerekiyor?

BİRİLERİNİN ESNAF SORUNLARINA EL ATMASI GEREKİYOR!

Zonguldak’ta birçok esnaf siftahsız günler geçiriyor ve perişan vaziyette. Distribütör ve esnaf kan ağlıyor. Bu sorunu dile getiren ne oda başkanı var, ne birlik başkanı var nede Ticaret Odası Başkanı var. Hiçbiri esnafın durumunu dile getirmiyorlar ama esnaf aidatını ödeyemediği zaman esnafa “aidatlarınızı şu maddeye göre ödemeniz gerekiyor ödemezseniz icra kanalıyla aidat borcunuz alınacaktır” diye yazı yazıyorlar. Bu sorunu iktidar partisinin il başkanı veya birlik başkanları dile getirmiyor ama muhalefet partilerinden iki il başkanı esnaf sorunlarının dağlar gibi yığıldığı, perişan vaziyette olduğunu açıkladılar. Artık birilerinin esnaf sorununa el atması gerekiyor. Herşeyi esnaftan bekliyorsun ama esnafın sorunlarıyla hiç ilgilenilmiyor! Ondan sonra görüyoruz 10 bin esnaf bayramı cezaevine geçirdi. Ben buradan Birlik Başkanlarına, Ticaret Odası Başkanlarına sesleniyorum; sizin göreviniz esnaflardan sadece aidat almak mı? Esnafın derdiyle, sorunlarıyla ilgilenmek gibi bir derdiniz yok mu? Lütfen ilgili yerlere giderek esnafın dertlerini anlatın. Yoksa ilgili yerlere gitmek istiyorsunuz da sizi içerimi almıyorlar? Bakanlıklara giremiyor musunuz? Girip te esnafın sorunlarını konuşamıyor musunuz? Ama esnafın derdini anlatmak suçsa ona bir şey diyemem. Esnafın derdini anlatınca aciz mi oluyorsunuz?” (Seçkin KIRARSLAN)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.